Pociąg Kolei Mazowieckich

Drukuj stronę
Rozmiar tekstu:

Pociągi Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa – Modlin obsługują nowoczesne, kupione w tym celu pociągi Elf. W pojazdach, w trosce o komfort pasażerów,  znajduje się 190 miejsc siedzących. Poza tym do dyspozycji pasażerów zamontowano dodatkowe półki na bagaż oraz wygodne fotele pasażerskie. Pojazdy są klimatyzowane, a także objęte monitoringiem. Elfy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz podróżnych z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt).

W ciągu całego dnia na trasie Modlin – Warszawa do dyspozycji podróżnych są 42 połączenia (14 połączeń lotniskowych oznaczonych specjalnym piktogramem samolotu oraz 28 pociągów kursujących przez Modlin na linii w kierunku do Działdowa). Spośród 14 połączeń lotniskowych 11 pociągów łączy dwa porty lotnicze w obrębie Mazowsza: Lotnisko Warszawa/Modlin oraz Lotnisko Chopina, a pozostałe trzy kursują na trasie Modlin – Warszawa Zachodnia. 

Pomiędzy stacją kolejową Modlin, a terminalem Lotniska Warszawa/Modlin, co 20-30 minut kursują specjalne autobusy lotniskowe w barwach Kolei Mazowieckich. Mogą pomieścić do 70 pasażerów, są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Spółka Koleje Mazowieckie przygotowała specjalną ofertę – Bilet Lotniskowy, adresowaną do podróżnych jadących do/z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Dzięki temu, pasażer może za atrakcyjną cenę i z jednym biletem dojechać ze stolicy do lotniska w Modlinie lub z lotniska w Modlinie wrócić do Warszawy.

Zakup biletu lotniskowego umożliwia podróżnym dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich z każdej stacji kolejowej położonej w obszarze m.st. Warszawy do stacji w Modlinie. Dalsza podróż odbywa się autobusem z dworca kolejowego w Modlinie do Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Koszt biletu jednorazowego na przejazd pociągiem i autobusem na odcinku Port Lotniczy Warszawa/Modlin – Centrum*) to 17 PLN. Bilet ten uprawnia do korzystania przez 60 minut ze środków komunikacji miejskiej na obszarze pierwszej strefy biletowej ZTM w Warszawie (autobusy, tramwaje, metro i pociągi SKM ), od godziny wpisanej odręcznie na bilecie.

Jednocześnie informujemy, że podróżni, którzy na podstawie w/w biletu zamierzają odbyć przejazd metrem mogą korzystać z wind prowadzących do peronów lub zaopatrzyć się
w Punktach Obsługi Pasażerów w bezpłatne wejściówki do metra.

Cena przejazdu autobusem ze stacji Modlin do Lotniska Warszawa Modlin wynosi 5 PLN.

Bilety Lotniskowe jednorazowe można kupić w punktach obsługi klienta zlokalizowanych w strefie ogólnej oraz w hali odbioru bagażu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Ponadto w/w bilety dostępne są również w sprzedaży w każdej kasie biletowej, biletomatach, przez telefon komórkowy za pomocą systemu SkyCash (sprzedaż zawieszona do odwołania) oraz w pociągu. Oprócz Biletu Lotniskowego jednorazowego, oferujemy podróżnym Bilet Lotniskowy miesięczny imienny, którego cena wynosi odpowiednio:

  • na przejazd „tam i z powrotem” pociągiem i autobusem na odcinku Centrum*) – Lotnisko Modlin – 230,00 PLN;
  • na przejazd „tam i z powrotem” autobusem na odcinku stacja Modlin – Lotnisko Modlin – 60,00 PLN.

*) pod nazwą Centrum należy rozumieć wszystkie stacje położone w obszarze miasta st. Warszawy.

Rozkład jazdy autobusów jest dostosowany do przyjazdów/odjazdów pociągów.

Więcej informacji pod adresem: http://www.mazowieckie.com.pl

  • pdf Rozkład jazdy autobusów i pociągów ważny od 27.05.2016 - 11.06.2016
    Pobierz plik (183 KB, .pdf)
  • pdf Rozkład jazdy autobusów i pociągów ważny od 12.06.2016 - 03.09.2016
    Pobierz plik (197 KB, .pdf)