Twierdza Modlin

Drukuj stronę
Rozmiar tekstu:

PODSTAWOWE INFORMACJE

Co zwiedzać?

Poza koszarami, Fundacją i Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, do którego też warto zajrzeć (oprócz eksponatów w postaci broni, umundurowania, starych zdjęć i map jest tam ekspozycja plenerowa z większym sprzętem wojskowym) dostęp do obiektów jest wolny. Przy większości z nich znajdują się polsko-angielskie tablice informacyjne. Zgubić nie pozwolą się też mapy i Centrum Informacji Turystycznej.

Jak zwiedzać?

Od marca do listopada w Twierdzy działa bezpłatna wypożyczalnia rowerów (jeden z punktów, w których można wypożyczyć rower znajduje się obok terminala). Można ją więc zwiedzać na dwóch kółkach i na nogach – spacerując wyznaczonymi szlakami turystycznymi. Od lipca 2015 r. dobrym punktem startowym będzie zrewitalizowany Park Trzech Kultur znajdujący się w samym sercu Twierdzy. Odbywać się w nim będą plenerowe projekcje filmowe, imprezy kulturalne i sportowe związane z Francuzami, Rosjanami i Polakami, którzy wywarli największy wpływ na dzieje fortecy. Tych ostatnich imprez zresztą w Twierdzy nie brakuje. Co roku mamy tu przynajmniej jeden maraton rowerowy, a ostatnio także biegi. Z uwagi na położenie Twierdzy Modlin u ujścia Narwi do Wisły warto zorganizować sobie spływ kajakowy lub rejs widokowy katamaranem nowodworskiego WOPR. Tym bardziej, że królowa polskich rzek na tym odcinku objęta jest ochroną ze względu na m.in. migracje rzadkich ptaków wodnych. Pierwszy rezerwat mamy już za mostem na „siódemce”.

Część elementów wymienionych w tekście została współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Wypożyczalnia rowerów
www.rowery.nowydwormaz.pl

Informator turystyczny
http://www.nowydwormaz.pl/plik,1477,informator-pl-2014.pdf

Informator turystyczny dla niedowidzących
http://www.nowydwormaz.pl/plik,1485,twierdza-modlin-przewodnik-dla-niedowidzacych-2014.pdf

Twierdza Modlin dla niepełnosprawnych
http://www.nowydwormaz.pl/plik,1479,twierdza-modlin-dla-niepelnosprawnych-2014.pdf

Więcej informacji na stronie: www.twierdzamodlin.pl