GA

Drukuj stronę
Rozmiar tekstu:

Salt Aviation Sp. z o.o. prowadzi działalność lotniczą od 2009 roku (dawniej pod nazwą  EasyAir D.Malec s.j.) i działa jako:

  • certyfikatowany ośrodek szkolenia lotniczego ATO,
  • operator zarobkowego transportu lotniczego AOC i usług lotniczych AWC,
  • koncesjonowany przewoźnik lotniczy,
  • podmiot szkolący na ultralekkich statkach powietrznych (wiatrakowcach),
  • organizacja zarządzania ciągłą zdatnością do lotu CAMO.

Ponadto Salt Aviation Sp. z o.o. jest posiadaczem floty samolotów, śmigłowców i wiatrakowców, którymi operuje zgodnie z zezwoleniami, uzyskanymi w procesie certyfikacji przeprowadzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Statki powietrzne są również oferowane do wynajmu pilotom z odpowiednimi uprawnieniami lotniczymi. Siostrzana firma, Air Modlin Sp. zo.o., kompleksowo zajmuje się obsługą techniczną statków powietrznych, jako organizacja PART 145. Siedziba obu firm znajduje się na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Grupa SMARTAERO to lotnicza działalność gospodarcza, na którą składają się:
 
screen001 jednoosobowa działalność pod firmą Smart Aero Service Tomasz Malec,  certyfikowana w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w zakresie Ośrodka Szkolenia Lotniczego (FTO - nr zatwierdzenia PL/ FTO-66), a także w zakresie organizacji obsługowej (AMO - nr zatw. PL.145.061);
 
screen001 Smart Aero Solutions sp. z o.o., certyfikująca  się w zakresie zarobkowego przewozu lotniczego (AOC), ponadto posiadacz cetyfikatu organizacji zarządzania ciągłą zdatnością do lotu (CAMO - nr zatw. PL.MG.074).
 
Działalność operacyjna w obydwu zakresach Smart Aero Service (tj. FTO i AMO) oraz w zakresie CAMO w odniesieniu do Smart Aero Solutions prowadzona jest na stale rozwijającym się komunikacyjnym lotnisku Warszawa – Modlin (EPMO). Realizowane w ramach zatwierdzenia szkolenia lotnicze dedykowane są zarówno personelowi już latającemu, chcącemu uzyskiwać nowe uprawnienia lotnicze, ewentualnie podnosić lub utrzymywać nabyte do tej pory kwalifikacje, z drugiej strony tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lataniem (szkolenia podstawowe) Działalność serwisowa odnosząca się do zatwierdzenia w ramach organizacji obsługowej skoncentrowana jest na obsługiwaniu, serwisowaniu, naprawianiu statków powietrznych lotnictwa ogólnego (tzw. General Aviation), zgodnie z posiadanym przez organizację certyfikatem ULC.